בתים משותפיםבתים משותפים

כשמדובר בבתים משותפים, נדרשת מומחיות משפטית ייחודית המשלבת הבנה מעמיקה בדיני מקרקעין, תכנון ובנייה והתמחות בהופעה בפני המפקח על הבתים המשותפים. המשרד מעניק ייצוג וייעוץ משפטי מקיף לכל הגורמים בבית המשותף - בעלי דירות, חברות קבלניות, חברות ניהול וועדי בתים.

כשמדובר בהתמודדות עם האתגרים המשפטיים הכרוכים בבתים משותפים, נדרש משרד עורכי דין בעל התמחות ייחודית וניסיון עשיר.

 

רישום בתים משותפים ותיקון צו בתים משותפים

אחד מתחומי  הליווי המשפטי  בתחום הבתים המשותפים  הינו  רישום ותיקון צו בתים משותפים. אנו מתמחים ברישום בתים בפנקס הבתים המשותפים, ובביצוע שינויים  בצו הבית המשותף ובתקנון הבית המשותף  בהתאם לצרכים המשתנים. השירות כולל:

 • ייעוץ וליווי בהכנת תשריט וצו לרישום הבית המשותף.
 • הכנת תקנון מותאם אישית לפי צרכי הדיירים.
 • טיפול בקבלת אישורים מהרשויות הנדרשות.
 • הגשת הבקשה לרישום והטיפול בה מול המפקח על רישום המקרקעין.
 • עדכון ותיקון צו הבית המשותף  ומסמכי הבית המשותף בהתאם לשינויים פיזיים או משפטיים לרבות הרחבת דירות ובנייה במסגרת תמ"א 38 והתחדשות עירונית.

הניסיון הרב שצברנו בהליכים אלה מאפשר לנו לנווט אתכם בבטחה במבוך הבירוקרטי, למנוע שגיאות ועיכובים, ולהביא את התהליך לסיומו המוצלח במהירות וביעילות.

 

ייצוג בהליכים שיפוטיים בפני המפקח על הבתים המשותפים

לצד הטיפול בהיבטים המנהליים, אנו מייצגים בעלי דירות, ועדי בתים וחברות ניהול בהליכים שיפוטיים בפני המפקח על הבתים המשותפים וערכאות הערעור. 

המפקח על הבתים המשותפים הוא הערכאה המרכזית לדיון במחלוקות הנוגעות לבתים משותפים, בין אם הם רשומים בפנקס ובין אם לאו. עם ניסיון רב בהופעה בפני המפקח, אנו יודעים להתמודד עם מגוון רחב של סוגיות, כגון:

 • סכסוכים בנוגע לחלוקת הוצאות תחזוקת הרכוש המשותף.
 • תביעות כנגד דייר סרבן במסגרת הליכי התחדשות עירונית.
 • מחלוקות סביב פרשנות והפרת תקנון הבית המשותף.
 • תביעות בגין הסגת גבול ברכוש המשותף או בין דירות.
 • סכסוכים הנוגעים להרחבת דירות ושינויים ברכוש המשותף.
 • סוגיות הקשורות בחיזוק הבניין בפני רעידות אדמה (תמ"א 38) והנגשתו לבעלי מוגבלויות.

בכל אחד ממקרים אלה, נפעיל את מלוא הידע והניסיון שלנו כדי לייצג את עניינכם בצורה הטובה ביותר, תוך בניית אסטרטגיה משפטית מנצחת והתמודדות עיקשת למען השגת התוצאה הרצויה.

 

ליווי שוטף לאורך כל הדרך

מעבר לייצוג בפני ערכאות, אנו מספקים ייעוץ משפטי שוטף בכל הקשור לחיי הבית המשותף. נסייע בניסוח ועדכון תקנונים, בגיבוש נהלי עבודה לוועד הבית, בהתנהלות מול חברות הניהול, ובכל סוגיה משפטית אחרת שמתעוררת.

שילוב מנצח של התמחות וניסיון

הידע המעמיק שלנו בתחום דיני המקרקעין, תכנון ובנייה, יחד עם הניסיון העשיר בהתנהלות בפני הערכאות הייחודיות לבתים משותפים, הופכים את משרד עו"ד דוד מלניק לבחירה האופטימלית עבור כל מי שנדרש לטיפול משפטי בסוגיות הקשורות לבית המשותף - החל מהליכי הרישום והתיקון של הצו, ועד לייצוג בסכסוכים משפטיים מורכבים. צוות המשרד מחויב להעניק לכל לקוח ייעוץ מותאם אישית, תשומת לב מרבית, וליווי צמוד עד לפתרון המיטבי.

אם אתם מתמודדים עם סכסוך או שאלה משפטית הקשורים לבית משותף - אתם מוזמנים לפנות אלינו ללא דיחוי. נשמח לקיים אתכם פגישת ייעוץ ראשונית, בה נכיר את הסוגיה על כל היבטיה, ונציע מתווה פעולה ממוקד לטיפול יעיל ומהיר.

עם הידע, המומחיות והניסיון של משרד עו"ד דוד מלניק לצדכם, תוכלו לנהל את חיי הבית המשותף בראש שקט, ולהתמקד בשגרת היומיום, בעוד אנו מטפלים בהיבטים המשפטיים. צרו איתנו קשר עוד היום - ונצא יחד לדרך חדשה של שקט, ודאות ושלווה. 

אשמח להכיר ולתת לך פתרונותמאמרים ומדריכים

22 במרץ 2022

מהו חלקו של בעל דירה בהוצאות הרכוש המשותף וכיצד נקבע גובהן?

בהתאם לחוק המקרקעין בעל דירה חייב להשתתף בהוצאות הדרושות להחזקתו התקינה ולניהולו של הרכוש המשותף ולהבטחת השירותים המחויבים על פי הדין או המקובלים על פי נוהג […]
22 במרץ 2022

אלו החלטות ניתן לקבל בבית משותף ומהו הרוב הדרוש

ניהול בית משותף מצריך קבלת החלטות שונות. חלקן מתקבלות ברוב רגיל,, חלקן ברוב מיוחד וחלקן ברוב מוחלט של כל בעלי הדירות. חלק מההחלטות, הקשורות לניהול השוטף […]
11 באוקטובר 2021

מדריך בתחום בתים משותפים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית גולר מונפרר סוברט לורם שבצק יהול, לכנוץ בעריר גק ליץ, הועניב היושבב שערש שמחויט – שלושע ותלברו חשלו […]
21 בינואר 2021

רישום ותיקון צו בית משותף

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית גולר מונפרר סוברט לורם שבצק יהול, לכנוץ בעריר גק ליץ, הועניב היושבב שערש שמחויט – שלושע ותלברו חשלו […]
21 בינואר 2021

בית משותף שנהרס – ביטול רישום בית משותף או שיקומו ושל מי הזכויות?

תארו לכם מצב שבו הבית המשותף בו הנכם מחזיקים דירת גג להשכרה נהרס ברובו בשל רעידת אדמה או שריפה. למעשה, חדל הבית המשותף להתקיים מבחינה פיזית […]

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.