דחיית מועד דיווח - מס ריבוי דירות

דחיית מועד דיווח - מס ריבוי דירות


רשות המיסים הודיעה כי מועד הדיווח הקבוע בחוק לגבי מס ריבוי דירות מיום  נדחה מיום 31.3.2017 ליום 30.6.2017.
עדכון 15.03.2017 

מס ריבוי דירות נכנס לתוקף ביום 01.01.2017 ובמסגרתו הוטל מס על בעלים של שלוש דירות או יותר, ששיעור הבעלות של סה"כ דירותיו עולה על 250%, ובהתאם ובכפוף לסייגים הקבועים בחוק.

רבים פונים אלינו לאחרונה ומבקשים לבחון את ההשלכות הנוגעות למס ריבוי דירות ובכלל זה שוקלים אפשרות להעביר דירות ללא תמורה לילדיהם וזאת  כחלק מתכנון מס לגיטימי  שתכליתו להימנע מתשלום המס ו/או הפחתת החיוב.

המלצתנו ללקוחותינו הייתה להימנע מצעדים פזיזים לאור קיומו של הליך תלוי ועומד בבית המשפט העליון לביטול החוק בשל פגמים מהותיים בו וקיומה של אפשרות סבירה לביטולו של החוק ו/או הכנסת שינויים בו.

בעקבות העתירה שהוגשה לגבי תוקפן של ההוראות בעניין "מס ריבוי דירות"  החליט בית-המשפט העליון בשבתו כבית-משפט גבוה לצדק להוציא צו על תנאי במסגרתו נדרשה המדינה לנמק עד ליום 23.3.2017 מדוע לא יבוטל חוק מס ריבוי דירות. כן  נקבע  כי יקבע דיון בפני הרכב  מורחב של בית-המשפט העליון. 

בעקבות החלטה זו פרסמה רשות המיסים הודעה  היום לפיה  מועד הדיווח הקבוע בחוק לגבי מס ריבוי דירות יידחה מיום 31.3.2017 ליום 30.6.2017.

אנו נמשיך לעדכנכם בהתפתחויות.

שלכם,

עו"ד דוד מלניק

אתר האינטרנט שלנו

בקרו באתר האינטרנט שלנו www.melnik.org.il
מגוון מדריכים בנושאים שונים

מגוון מדריכים בנושאים שונים

 באתר תוכלו למצוא מדריכים רבים ומגוונים. מדריכים בנושאי מקרקעין, עבירות תכנון ובנייה, מיסוי מקרקעין, המדריך לרכישת דירה, המדריך לפירוק חברה, המדריך לפינוי שוכר ועוד.
מבזקים משפטיים Newsletters

מבזקים משפטיים Newsletters

 עדכונים משפטיים שוטפים נשלחים ללקוחות המשרד ולנרשמים באתר. המבזקים נועדו לתת סקירה תמציתית בנוגע לחידושי חקיקה ופסיקה ולהבטיח שתהיו מעודכנים תמיד.
מידע בקליק - גישה לכל מאגרי המידע הרלוונטיים לעוסקים בתחום הנדל"ן

מידע בקליק - גישה לכל מאגרי המידע הרלוונטיים לעוסקים בתחום הנדל"ן

כאן תוכלו למצוא את כל מאגרי המידע הרלוונטים בתחום הנדל"ן. מידע משפטי, מידע תכנוני, מחשבוני מיסוי, מחשבוני משכנתא, ביצוע תשלומים ועוד. הכל נגיש, זמין ובלחיצת כפתור. למעבר למידע בקליק לחץ כאן
חיפוש במאגר הידע באתר

חיפוש במאגר הידע באתר

באמצעות מנוע החיפוש המתקדם שלנו (הנמצא בפינה השמאלית העליונה באתר וזכוכית מגדלת בחלק העליון במובייל) תוכלו לאתר מידע רב במאגר הידע של האתר בתחומים רבים ומגוונים. ניתן לחפש מילה ו/או מונח ומיד יוצגו בפניכם כל המאמרים העוסקים בחיפוש הרלוונטי 
שתף ב: