שירותי נוטריון

שירותי נוטריון

שירותי נוטריוןשירותי נוטריון
משרדנו מעניק שירותי נוטריון ללקוחותיו, במהלך שעות הפעילות של המשרד בתל אביב, ובמשרדנו ברמת השרון בתיאום מראש. ניתן לתאם מועד לקבלת השירות בהתראה קצרה. בנוסף ניתן להזמין שירותי נוטריון מחוץ למשרד בשל מוגבלויות הלקוח (בבית חולים, בית אבות או בבית) ו/או בשל סיבות אחרות.

התשלום עבור השירות קבוע בחוק בהתאם לסוג השירות המבוקש והוא מתעדכן מעת לעת בהתאם לחוק. ניתן לשלם במזומן, בהמחאה ובכרטיס אשראי.

למחירון שירותי נוטריון לחץ כאן >>

 
מה להביא?

נוכחות אישית חובה
כאשר השירות הניתן מצריך אימות חתימה על מסמך כגון ייפוי כוח, תצהיר, הסכם ממון, צוואה וכיו"ב, נדרשת נוכחות חובה של החותם על המסמך.

תעודה מזהה
זיהוי החותם הינו הכרחי לצורך מתן השירות, ולפיכך, אנא הביאו עמכם תעודה מזהה בהתאם לסדר העדיפות הבא: תעודת זהות, רישיון נהיגה או דרכון. במידה והתמונה בתעודה אינה עדכנית, הצטיידו בתעודה העדכנית ביותר, ורצוי כי תצטיידו ביותר מתעודה מזהה אחת.

מסמכים
בהגיעכם, אנא הביאו עמכם את המסמכים שלגביהם מתבקש השירות (ייפוי כוח, תצהיר וכו'). כאשר מדובר באישור העתק נוטריוני ו/או באישור תרגום נוטריוני, יש להצטייד במסמך המקורי ולא בצילום של המסמך (כגון: דרכון, תעודת התאגדות מקורית וכו').

אישור חתימה בשם תאגיד
כאשר אדם חותם בשם תאגיד ו/או בשם אדם אחר, יש להצטייד במסמכים המעידים על סמכותו של אותו אדם לחתום בשם התאגיד ו/או האדם האחר, כגון: אישור זכויות חתימה עדכני ו/או ייפוי כוח.

אימות חתימה של אדם המרותק למיטתו
כאשר האדם החותם על המסמך הינו אדם המרותק למיטתו ו/או נמצא בבית חולים ו/או בית אבות ו/או כאשר קיים ספק בנוגע לכשירותו לחתום על המסמך, יש צורך בהצגת תעודת רופא עדכנית המעידה על כשירותו של אותו אדם לחתום על המסמך ועל כך שחתימתו מחייבת.

אישור תרגום
משרדנו מספק אישור תרגום נוטריוני בשפה האנגלית בלבד. המשרד אינו מבצע תרגום של מסמכים אלא אם מדובר בתעודות כגון תמצית רישום ממשרד אוכלוסין, תעודת זהות וכו'. בכל מקרה אחר תרגום המסמכים ייעשה באמצעות שירותי תרגום חיצוניים. תרגום המסמך ייעשה בהתאמה מלאה למסמך בשפת המקור, לרבות מבחינת צורתו. בטרם ההגעה למשרד, יש לשלוח את המסמך בשפת המקור ובשפת התרגום בדואר אלקטרוני למשרדנו. לאחר בדיקת התאמת המקור לתרגום תיקבע פגישה במשרד לשם מתן השירות.

הכנת מסמכים על ידי משרדנו
במידה והשירות המתבקש אינו אימות חתימה בלבד, וברצונכם לקבל ייעוץ משפטי בנוגע לעריכת צוואה, עריכת הסכם ממון ו/או בכל עניין אחר, יש לתאם פגישה.


מה תפקידו של הנוטריון?

נוטריון הינו עורך דין המוסמך בהתאם לחוק, לאמת, לאשר, להעיד ולערוך מסמכים משפטיים. חתימתו של הנוטריון, במקרים המוסדרים בחוק, נחשבת בעיני בית משפט כאישור למקוריותו של המסמך, לזהותו של החותם עליו או לעובדה כי המסמך נחתם מרצונו הטוב והחופשי של החותם. מסמכי הנוטריון מיועדים לשמש כראייה בבתי משפט או בפני רשויות אחרות, וזאת הן בארץ והן מחוץ לה.

בין יתר תפקידי הנוטריון, לאמת חתימה על מסמך, לאשר נכונות העתק של מסמך, לאשר נכונות תרגום של מסמך, לקבל ולאשר תצהיר והצהרה אחרת, לאשר שאדם פלוני חי, לאמת הסכם ממון בין בני זוג, שנחתם לפני הנישואין ולאשר עשיית צוואה.


האם ניתן לעשות שימוש במסמך הנוטריוני בחו"ל?

על מנת לאמת את המסמך הנוטריוני שנחתם בארץ, בעת השימוש בו בחוץ לארץ, התפתח מוסד ה"אפוסטיל." על פי אמנה בינלאומית שנחתמה בהאג בשנת 1961, ואשר מדינת ישראל הינה צד לה, ולפי תקנות לביצוע האמנה שנחקקו בישראל בשנת 1993, יכול עובד ציבור ישראלי לאשר כי מסמך נוטריוני מסוים נחתם על ידי נוטריון ישראלי מוסמך. אישור זה דרוש לשם אימות העובדה כי החתום על המסמך כנוטריון הוא אכן נוטריון המוסמך לחתום על המסמך המוצג בחוץ לארץ. אפוסטיל מסוג זה תקף בכל מדינה החתומה על האמנה. על האמנה חתומות רוב מדינות אירופה וארצות הברית, וכן מדינות רבות באסיה ואפריקה.


היכן ניתן לקבלת אישור אפוסטיל?

לאחר הכנת האישור הנוטריוני על ידי הנוטריון ניתן לקבל אישור "אפוסטיל" בבית המשפט באיזור מגוריכם.
למידע על שירותי אפוסטיל ורשימת בתי המשפט בהם ניתן השירות לחץ כאן>>
שעות קבלת קבל במתן שירותי אפוסטיל בבתי המשפט לחץ כאן >>


מדוע לא ניתן לחתום על ייפוי כוח נוטריוני בפני עו"ד שאינו נוטריון?

ניתן לחתום על ייפוי כוח בפני עורך דין כאשר החותם מייפה את כוחו של עורך הדין לפעול בשמו. עם זאת, כאשר מדובר בייפוי כוח לטובת אדם, חברה ו/או גוף אחר (כגון ייפוי כוח לבנק לצורך לקיחת משכנתא), הרי שנדרש ייפוי כוח נוטריוני שייחתם בפני נוטריון.
לקבלת מידע נוסף על יפוי כח קרא המאמר כל מה שרצית לדעת על יפוי כח ולא העזת לשאול.

 
שתף ב:
צרו קשר ליעוץ ללא התחייבות | מלאו טופס הבא ונחזור אליכם